comscore
Tumpuan :
Politik

PRU-15: GTA umum 121 calon parlimen

 

BANGI: Gerakan Tanah Air (GTA) hari ini mengumumkan 121 calon Parlimen yang akan bertanding mewakili gerakan itu dalam Pilihan Raya Umum ke-15 (PRU-15), bulan ini.

Pengumuman dibuat Pengerusinya Tun Dr Mahathir Mohamad di Pusat Konvesyen Bangi hari ini.

Bagaimanapun, terdapat beberapa calon kerusi yang mahu ditandingi tidak diumumkan.

Berikut adalah senarai calon GTA bagi kerusi Parlimen yang akan ditandingi:

PERLIS
P002 Kangar – Nor Sulaiman Zolkapli (PEJUANG)
P003 Arau – Abdul Razak Abdul Khalek (PEJUANG)

KEDAH
P004 Langkawi – Tun Dr Mahathir Mohamad (PEJUANG)
P005 Jerlun – Mukhriz Mahathir (PEJUANG)
P006 Kubang Pasu – Amiruddin Hamzah (PEJUANG)
P007 Padang Terap Razali Lebai Salleh (PEJUANG)
P009 Alor Setar – Mohamad Nuhairi Rahmat (PEJUANG)
P010 Kuala Kedah – Ulya Aqamah Husamudin (PEJUANG)
P011 Pendang – Abdul Rashid Yop (GAGASAN BANGSA)
P012 Jerai – Mohd Nizam Mahshar (GAGASAN BANGSA)
P014 Merbok – Mohamed Mohsin Abdul Razak (IMAN)
P015 Sungai Petani – Marzuki Yahya (PEJUANG)
P016 Baling – Basir Abd Rahman (PUTRA)
P018 Kulim Bandar Baharu – Mohamad Yusrizal Yusoff (GAGASAN BANGSA)

KELANTAN
P020 Pengkalan Chepa – Wan Ahmad Nasri Wan Ismail (PEJUANG)
P024 Kubang Kerian – Mohamad Rizal Razali (PEJUANG)
P028 Pasir Puteh – Wan Marzudi Wan Omar (PEJUANG)
P031 Kuala Krai – Norashikin Che Omar (PEJUANG)
P032 Gua Musang – Samsu Adabi Mamat (PEJUANG)

TERENGGANU
P033 Besut – Wan Nazari Wan Jusoh (PEJUANG)
P034 Setiu – Wan Adnan Wan Ali (PEJUANG)
P035 Kuala Nerus – Azaha Wahid (PUTRA)
P036 Kuala Terengganu – Mohamad Abu Bakar Muda (PUTRA)
P037 Marang – Zarawi Sulong (PUTRA)
P038 Hulu Terengganu – Mohd Khadri Abdullah (PUTRA)
P039 Dungun – Nor Aisah Hasan (PEJUANG)
P040 Kemaman – Rosli Ab Ghani (PEJUANG)

PULAU PINANG
P041 Kepala Batas – Hamidi Abu Hassan (BERJASA)
P042 Tasek Gelugor – Abdul Halim Sher Jung (GAGASAN BANGSA)
P043 Bagan – Mohammed Hafiz Mohamed Abu Bakar (IMAN)
P044 Permatang Pauh – Mohamad Nasir Othman (PUTRA)

PERAK
P056 Larut – Auzaie Fadzlan Shahidi (BERJASA)
P058 Bagan Serai – Ahmad Luqman Ahmad Yahaya (PEJUANG)
P063 Tambun – Abdul Rahim Tahir (PEJUANG)
P067 Kuala Kangsar – Yusmalia Mohamad Yusof (PEJUANG)!
P069 Parit – Faizol Fadzli Mohamed (PEJUANG)
P072 Tapah – Mior Nor Haidir Suhaimi (PEJUANG)
P073 Pasir Salak – Zairol Hizam Zakaria (PEJUANG)
P074 Lumut – Mazlan Abdul Ghani (PEJUANG)
P076 Teluk Intan – Amir Khusyairi Mohamad Tanusi (PEJUANG)
P077 Tanjong Malim – Amir Hamzah Abdul Rajak (IMAN)
P059 Bukit Gantang – Mohd Shukri Mohd Yusoff (PEJUANG)
P062 Sungai Siput – Ahmad Fauzi Mohd Jaafar (PEJUANG)

PAHANG
P079 Lipis – Aishaton Abu Bakar (PEJUANG)
P080 Raub – Norkhairul Anuar Mohamed Nor (PEJUANG)
P082 Indera – Mahkota Mohamad Nor Sundari (BERJASA)
P084 Paya Besar – Rosminahar Mohd Amin (PEJUANG)
P085 Pekan – Mohammad Radhi Abdul Razak (PEJUANG)
P087 Kuala Krau – Sharuddin Mohamed Salleh (PEJUANG)
P088 Temerloh – Aminuddin Yahaya (GAGASAN BANGSA)

SELANGOR
P093 Sungai Besar – Asmawar [email protected] (PUTRA)
P094 Hulu Selangor – Harumaini Omar (PEJUANG)
P095 Tanjung Karang – Azlan Sani Zawawi (GAGASAN BANGSA)
P096 Kuala Selangor – Mohd Shaid Rosli (PEJUANG)
P098 Gombak – Aziz Jamaludin Mhd Tahir (PUTRA)
P099 Ampang – Nurul Ashikin Mabahwi (PEJUANG)
P100 Pandan – Nadia Hanafiah (GAGASAN BANGSA)
P102 Bangi – Annuar Salleh (BERJASA)
P105 Petaling Jaya- Mazween Mokhtar (GAGASAN BANGSA)
P109 Kapar – Mohd Pathan Hussin (BERJASA)
P111 Kota Raja – Fahmi Bazlan Muda (BERJASA)
P112 Kuala Langat – Ridzuan Abdullah (GAGASAN BANGSA)
P113 Sepang – Che Asmah Ibrahim (PEJUANG)
P107 Sungai Buloh – Mohd Akmal Mohd Yusoff (PEJUANG)
P108 Shah Alam – Mohd Rafique Rashid Ali (PEJUANG)
P101 Hulu Langat – Markimin Kobiran (PEJUANG)
P092 Sabak Bernam – Idris Md Yusof (GAGASAN BANGSA)

WILAYAH PERSEKUTUAN KUALA LUMPUR
P115 Batu – Wan Azliana Wan Adnan (PEJUANG)
P116 Wangsa Maju – Norzaila Arifin (PUTRA)
P118 Setiawangsa – Bibi Sunita Sakandar Khan (PEJUANG)
P119 Titiwangsa – Khairuddin Abu Hassan (PEJUANG)
P121 Lembah Pantai – Noor Asmah Mohd Razalli (PUTRA)
P125 Putrajaya – Mohd Rosli Ramli
P115 Labuan – Ramle Mat Daly (PUTRA)

NEGERI SEMBILAN
P126 Jelebu – Ahmad Fakri Abu Samah (PUTRA)
P127 Jempol – Mohd Khalid Mohd Yunus (PUTRA)
P129 Kuala Pilah – Kamarulzaman Kamdias (PUTRA)
P131 Rembau – Ramly Awaluddin (PEJUANG)
P132 Port Dickson – Ahmad Idham Ahmad Nadzri (GAGASAN BANGSA)
P133 Tampin – Zamani Ibrahim (BERJASA)
P128 Seremban – Mohamad Jani Ismail (PEJUANG)

MELAKA
P134 Masjid Tanah – Handrawirawan Abu Bakar (PEJUANG)
P135 Alor Gajah – Muhamad Nazriq Abul Rahman (BERJASA)
P138 Tangga Batu – Ghazali Abu (PUTRA)
P137 Hang Tuah Jaya – Sheikh Ikhzan Sheikh Salleh (PEJUANG)
P139 Jasin – Mohd Daud Nasir

JOHOR
P140 Segamat – Syed Hairoul Faizey Syed Ali (PUTRA)
P141 Sekijang – Mohd Saiful Faizal Abd Halim (PUTRA)
P151 Simpang Renggam – Kamal Kuskin (PUTRA)
P155 Tenggara – M Azhar Palal (PUTRA)
P159 Pasir Gudang – Mohamad Rafi Beran (IMAN)
P164 Pontian – Jamaluddin Mohamad (GAGASAN BANGSA)
P160 Johor Bahru – Mohd Akhiri Mahmood (PEJUANG)
P144 Ledang – Rafidah Ridwan (PEJUANG)
P149 Sri Gading – Mahdzir Ibrahim (PEJUANG)
P150 Batu Pahat – Nizam Bashir Abdul Karim Bashir (PEJUANG
P154 Mersing – Nurfatimah Ibrahim (PEJUANG)

SABAH
P168 Kota Belud – Kanul Gindol (PUTRA)
P180 Keningau – [email protected] Rajan (PUTRA)
P185 Batu Sapi – Boni Yusuf Abdullah @Narseso J Juanico (PUTRA)
P175 Papar – Nicholas [email protected]
P179 Ranau – Azizul Julirin (PEJUANG)
P168 Kota Marudu – Mohd Azmi Zulkiflee (PEJUANG)
P191 Kalabakan – Nur Aini Abdul Rahman (PEJUANG)
P183 Beluran – Hausing [email protected] (PEJUANG)
P172 Kota Kinabalu – Roman Lo (PEJUANG)
P167 Kudat – Nur Alya Humairah Usun Abdullah (PEJUANG)
P170 Tuaran – Muminin [email protected] (PEJUANG)
P188 Lahad Datu – Jani Kulmen (PEJUANG)
P173 Putatan – Potyne B [email protected] Payne (IMAN)
P182 Pensiangan – Jamani Derimin @Gampalid (PEJUANG)

Loading...
Terkini