comscore
Tumpuan :
Politik

PRU-15: Senarai bakal calon BN bagi kerusi Parlimen di Semenanjung

Pengerusi BN, Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi ketika mengumumkan nama calon PRU15 Barisan Nasional di Pusat Dagangan Dunia Kuala Lumpur.

KUALA LUMPUR: Berikut adalah senarai bakal calon Barisan Nasional (BN) bagi kerusi Parlimen di Semenanjung pada Pilihan Raya Umum ke-15 (PRU-15) yang diumumkan Pengerusi BN Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi di Pusat Dagangan Dunia (WTC) di sini malam tadi:

PERLIS
P001 Padang Besar – Datuk Zahida Zarik Khan
P002 Kangar – Datuk Dr Fathul Bari Mat Jahya
P003 Arau – Datuk Rozabil Abd Rahman

KEDAH
P004 Langkawi – Datuk Armishah Siraj
P005 Jerlun – Datuk Othman Aziz
P006 Kubang Pasu – Datuk Hasmuni Hassan
P007 Padang Terap – Datuk Seri Mahdzir Khalid
P008 Pokok Sena – Noran Zamini Jamaluddin
P009 Alor Setar – Tan Chee Hiong
P010 Kuala Kedah – Datuk Dr Mashitah Ibrahim
P011 Pendang – Datuk Suraya Yaacob
P012 Jerai – Datuk Seri Jamil Khir Baharom
P013 Sik – Maizatulakmam Othman @ Ibrahim
P014 Merbok – Datuk Shaiful Hazizy Zainol Abidin
P015 Sungai Petani – Datuk Shahanim Mohamad Yusoff
P016 Baling – Datuk Seri Abdul Azeez Abdul Rahim
P017 Padang Serai – Datuk C Sivaraj
P018 Kulim-Bandar Baharu – Datuk Muhar Hussain

KELANTAN
P020 Pengkalan Chepa – Mohd Hafiezulniezam Mohd Hasdin
P021 Kota Bharu – Datuk Rosmadi Ismail
P022 Pasir Mas – Datuk Ab Ghani Harun
P023 Rantau Panjang – Zulkarnain Yusoff
P024 Kubang Kerian – Datuk Nurul Amal Mohd Fauzi
P025 Bachok – Datuk Mohd Zain Yasim
P026 Ketereh – Marzuani Ardila Ariffin
P027 Tanah Merah – Bakri @ Mohd Bakri Mustapha
P028 Pasir Puteh – Datuk Zawawi Othman
P029 Machang – Datuk Ahmad Jazlan Yaakub
P030 Jeli – Norwahida Patuan
P031 Kuala Krai – Datuk Mohamed Zulkepli Omar
P032 Gua Musang – Tengku Razaleigh Hamzah

TERENGGANU
P033 Besut – Datuk Nawi Mohamad
P034 Setiu – Datuk Abdul Rahman Mat Yasin
P036 Kuala Terengganu – Datuk Mohd Zubir Embong
P037 Marang – Jasmira Othman
P038 Hulu Terengganu – Datuk Rozi Mamat
P039 Dungun – Nurhisam Johari
P040 Kemaman – Datuk Seri Ahmad Said

PULAU PINANG
P041 Kepala Batas – Datuk Seri Reezal Merican Naina Merican
P042 Tasek Gelugor – Datuk Muhamad Yusoff Mohd Noor
P043 Bagan – Dr Tan Chuan Hong
P044 Permatang Pauh – Datuk Mohd Zaidi Mohd Said
P045 Bukit Mertajam – Tan Yang Pang
P046 Batu Kawan – Datuk Tan Lee Huat
P047 Nibong Tebal – Datuk Seri R Thanenthiran
P048 Bukit Bendera – Razalif Mohamad Zain
P049 Tanjong – Tan Kim Nee
P050 Jelutong – Datuk T Loganathan
P051 Bukit Gelugor – Wong Chin Chong
P052 Bayan Baru – Saw Yee Fung
P053 Balik Pulau – Datuk Shah Headan Ayoob Hussain Shah

PERAK
P054 Gerik – Datuk Dr Asyraf Wajdi Dusuki
P055 Lenggong – Datuk Seri Dr Shamsul Anuar Nasarah
P056 Larut – Datuk Mohammad Kazim Elias
P057 Parit Buntar – Imran Mohd Yusof
P058 Bagan Serai – Zul Helmi Ghazali
P059 Bukit Gantang – Mohammad Sollehin Mohamad Tajie
P060 Taiping – Neow Choo Seong
P061 Padang Rengas – Mohd Arrif Abdul Majid
P062 Sungai Siput – Tan Sri S Vigneswaran
P063 Tambun – Datuk Aminuddin Md Hanafiah
P064 Ipoh Timor – Ng Kai Cheong
P065 Ipoh Barat – Low Guo Nan
P066 Batu Gajah – Teoh Chin Chong
P067 Kuala Kangsar – Maslin Sham Razman
P068 Beruas – Ding Siew Chee
P069 Parit – Datuk Mohd Nizar Zakaria
P070 Kampar – Datuk Lee Chee Leong
P071 Gopeng – Ting Zhao Song
P072 Tapah – Datuk Seri M Saravanan
P073 Pasir Salak – Khairul Azwan Harun
P074 Lumut – Datuk Seri Zambry Abd Kadir
P075 Bagan Datuk – Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi
P076 Teluk Intan – Datuk T Murugiah
P077 Tanjong Malim – Datuk Dr Mah Hang Soon

PAHANG
P078 Cameron Highlands – Datuk Ramli Mohd Noor
P079 Lipis – Datuk Seri Abdul Rahman Mohamad
P080 Raub – Datuk Chong Sin Woon
P081 Jerantut – Datuk Mohd Zukarmi Abu Bakar
P082 Indera Mahkota – Datuk Quek Tai Seong
P083 Kuantan – Datuk Ab Hamid Mohd Nazahar
P084 Paya Besar – Datuk Mohd Shahar Abdullah
P085 Pekan – Datuk Seri Sh Mohmed Puzi Sh Ali
P086 Maran – Datuk Seri Shahaniza Shamsuddin
P087 Kuala Krau – Datuk Seri Dr Ismail Mohamed Said
P088 Temerloh – Datuk Seri Mohd Sharkar Shamsudin
P089 Bentong – Tan Sri Liow Tiong Lai
P090 Bera – Datuk Seri Ismail Sabri Yaakob
P091 Rompin – Datuk Seri Hasan Arifin

SELANGOR
P092 Sabak Bernam – Datuk Dr Abd Rahman Bakri
P093 Sungai Besar – Datuk Seri Jamal Md Yunos
P094 Hulu Selangor – Datuk T Mohan
P096 Kuala Selangor – Tengku Datuk Seri Zafrul Tengku Abdul Aziz
P097 Selayang – Chan Wun Hoong
P098 Gombak – Datuk Megat Zulkarnain Omardin
P099 Ampang – Ivone Low Yi Wen
P100 Pandan – Datuk Leong Kok Wee
P101 Hulu Langat – Datuk Johan Abd Aziz
P102 Bangi – Datuk Hoh Hee Lee
P103 Puchong – Datuk Seri Syed Ibrahim Kader
P104 Subang – Dr Kow Cheong Wei
P105 Petaling Jaya – Chew Hian Tat
P106 Damansara – Tan Gim Tuan
P107 Sungai Buloh – Khairy Jamaluddin
P108 Shah Alam – Hizatul Isham Abdul Jalil
P109 Kapar – Muhammad Noor Azman @ Noor Hizam
P110 Klang -Tee Hooi Ling
P111 Kota Raja – D Kajendran
P112 Kuala Langat – Datuk M. Mohana
P113 Sepang – Anuar Basiran

WP KUALA LUMPUR
P115 Batu – A Kohilan Pillay
P116 Wangsa Maju – Datuk Seri Dr Mohd Shafei Abdullah
P117 Segambut – Datuk Daniel Ling Sia Chin
P118 Setiawangsa – Datuk Seri Izudin Ishak
P119 Titiwangsa – Datuk Seri Johari Abdul Ghani
P120 Bukit Bintang – Tan Teik Peng
P121 Lembah Pantai – Datuk Ramlan Shahean @ Askolani
P122 Seputeh – Lee Kah Hing
P123 Cheras – Chong Yew Chuan
P124 Bandar Tun Razak – Datuk Chew Yin Keen

WP PUTRAJAYA
P125 Putrajaya – Datuk Seri Tengku Adnan Tengku Mansor

NEGERI SEMBILAN
P126 Jelebu – Datuk Seri Jalaludin Alias
P128 Seremban – Wong Yin Ting
P130 Rasah – Ng Kian Nam
P131 Rembau – Datuk Seri Mohamad Hasan
P132 Port Dickson – Datuk P Kamalanathan
P133 Tampin – Datuk Mohd Isam Mohd Isa

MELAKA
P134 Masjid Tanah – Abdul Hakim Abdul Wahid
P135 Alor Gajah – Shahril Sufian Hamdan
P136 Tangga Batu – Datuk Lim Ban Hong
P137 Hang Tuah Jaya – Datuk Mohd Ridhwan Mohd Ali
P138 Kota Melaka – Kon Qi Yao
P139 Jasin – Datuk Roslan Ahmad

JOHOR
P140 Segamat – Tan Sri M Ramasamy
P141 Sekijang – Md Salleheen Mohamad
P142 Labis – Datuk Chua Tee Yong
P143 Pagoh – Datuk Razali Ibrahim
P144 Ledang – Datuk Dr Hamim Samuri
P145 Bakri – Lee Ching Yong
P146 Muar – Mohd Helmy Abd Latif
P147 Parit Sulong – Datuk Seri Dr Noraini Ahmad
P148 Ayer Hitam – Datuk Seri Dr Wee Ka Siong
P149 Sri Gading – Datuk Mohd Lassim Burhan
P150 Batu Pahat – Ishak @ Mohd Farid Siraj
P151 Simpang Renggam – Datuk Hasni Mohammad
P152 Kluang – Gan Ping Shou @ Gan Ping Sieu
P153 Sembrong – Datuk Seri Hishammuddin Tun Hussein
P154 Mersing – Datuk Abdul Latif Bandi
P155 Tenggara – Manndzri Nasib
P156 Kota Tinggi – Datuk Seri Mohamed Khaled Nordin
P157 Pengerang – Datuk Seri Azalina Othman Said
P158 Tebrau – Datuk Wong Siaw Ting
P159 Pasir Gudang – Noor Azleen Ambros
P160 Johor Bahru – Johan Arifin Mohd Ropi
P161 Pulai – Datuk Nur Jazlan Mohamed
P162 Iskandar Puteri – Datuk Teoh Sew Hock
P163 Kulai – Chua Jian Boon
P164 Pontian – Datuk Seri Ahmad Maslan
P165 Tanjung Piai – Datuk Seri Dr Wee Jeck Seng

Loading...
Terkini